Нант не издържа с 10 души срещу Рен навръх празника си

Отборите на Нант и Рен завършиха 1:1 в бретанското дерби от 34-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят съвпадна със 75-годишнината от основаването на "канарчетата", но това реми развали празничната атмосфера. Домакините откриха в 42-ата минута чрез Адриен Томасон.

В първата минута на втората част Нант остана с човек по-малко, след като Емилиано Сала беше изгонен за малко пресилен втори жърт картон. Домакините удържаха аванса си дори и с човек по-малко до 81-ата минута, когато Рен изравни с попадение на Джеймс Леа Силики, който именно изработи и второто официално предупреждение за Сала.

Така Нант събра 46 точки и върви 8-и, докато Рен е пети с 48. Последната домакинска победа на Нант над Рен датира от 29 септември 2013 година, когато спечели с 3:1.