Луда радост за Бетис в 94-ата минута (видео)

Изумителното представяне на Бетис през втората половина от сезона е на път да изведе тима до участие в евротурнирите. Днес "вердибланкос" постигнаха драматична победа с 1:0 над Лас Палмас и здраво държат 5-ото място. В герой за тима на Кике Сетиен се превърна Жуниор Фирпо, който се разписа с глава в 4-ата минута на добавеното време.

За Бетис това е шести пореден успех в Ла Лига и пети мач поред без допуснат гол. Лас Палмас пък има само теоретични шансове да се спаси от изпадане. Отборът от Канарските острови е в серия от 4 загуби и заема предпоследното 19-о място в подреждането.
Преди почивката най-доброто положение за гол се откри пред Серхио Леон, но неговият удар беше спасен от Раул Лисоаин. В началото на втората част стражът на Малага отново показа завиден рефлекс след шут на Леон от наказателното поле.

В 86-ата минута Мичел Маседо от Лас Палмас получи червен картон и това се оказа фатално за гостите. В последните секунди атака на Бетис по десния фланг завърши с центриране на Антонио Бараган към Фирпо и той с глава осигури така важната победа на севилци.