Очакваното се случи: Малага изпадна (видео)

Пет кръга преди края на сезона вече е ясен първият изпадащ от Примера дивисион. Малага загуби с 0:1 гостуването си на Леванте и няма дори теоретични шансове да оцелее в елита. Тимът от Андалусия има едва 17 точки и даже да спечели оставащите си мачове, не може да настигне днешния си съперник, който заема спасителното 17-о място с актив от 34 пункта.

Гостите можеха да отложат неизбежното поне с няколко дни, но допуснаха гол в добавеното време, дело на Емануел Боатенг. По този начин Леванте увеличи на 7 точки преднината си пред Депортиво Ла Коруня и по всичко личи, че СуперДепор, заедно с Лас Палмас, ще последва съдбата на Малага и през следващия сезон ще играе в Сегунда.
Двубоят на "Сиутат де Валенсия" беше доста скучен, макар че и двата отбора трябваше да търсят победата. До почивката голови положения почти липсваха, а през второто полувреме натискът на Леванте беше твърде хаотичен.

Все пак, късметът се усмихна на домакините в 93-ата минута, когато резервата Саша Лукич центрира отляво към Боатенг и той опъна мрежата.