Дунав прекъсна черната си серия срещу "смърфовете" (видео)

Отборът на Дунав (Русе) спечели много важни три точки. Играчите на Малин Орачев победиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) в среща от група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. В автор на попадението се превърна Исмаил Иса в 28-ата минута.

С този успех "драконите" прекъснаха ужасната си серия от седем мача без победа. По този начин русенци се доближиха на само две точки от Етър (Велико Търново).

Битката за първото място в група "Б" продължава. Локомотив е на втора позиция с две по-малко от лидера Септември (София).

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 8-ата минута, когато Васил Шопов центрира в наказателното поле. Топката бе избита, но попадна в Зитуни, който обаче не успя да стреля. Първият удар в срещата бе дело на Веселин Марчев в 10-ата минута, но Мартин Луков се намеси добре.
Дунав - Левски 0:2
В 14-ата минута "драконите" сътвориха бърза атака, която бе завършена с удар, но Стивън Езе успя да сложи крак, избивайки кълбото в ъглов удар.

По-добрата добрата игра на домакините даде резултат в 28-ата минута, когато Божидар Васев направи отличен пробив отляво, след което центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса матира стража на пловдивчани.

В края на първата част Филип Михалевич задържа топката, след което пробва мощен удар, но Луков отново се намеси на ниво.

В първите минути на второто полувреме отново “драконите” бяха по-активни. В 49-ата минута Юлиян Ненов се възползва от грешка в защитата на Локо (Пловдив) и стреля от границата на наказателното поле. Ударът му бе силен, но не и точен.

Юлиян Ненов бе близо до втория гол в срещата, юношата на ЦСКА шутира, но кълбото се отби в страничния стълб. Секунди по-късно отново той пробва да се разпише, но този път Милина се намеси, избивайки топката в ъглов удар.

В 82-ата минута резервата Димитър Велковски се разходи между отбраната на домакините, след което шутира много силно, но твърде неточно. Две минути по-късно домакините отговориха с пропуск на Карагерен. Исмаил Иса с глава насочи топката към бившия играч на "смърфовете", който обаче с глава не успя да я засече във вратата.

В 92-ата минута Бирсент Карагерен бе изгонен за втори жълт картон. В последните секунди Локомотив се опита да стигне до точката, но футболистите на Бруно Акрапович не успяха да създадат голово положение пред вратата на Мартин Луков.

В следващия кръг Дунав приема Етър (Велико Търново), а “черно-белите” излизат срещу Септември в Пловдив.