Пари Сен Жермен докосва требъл във Франция

Отборът на Пари Сен Жермен докосва требъл във Франция, след като се класира на финала за купата на страната за четвърта поредна година.

Воденият от Унай Емери тим прекърши Каен с 3:1 в полуфиналната битка и в спора за трофея на 8 май на "Стад дьо Франс" във френската столица ще се изправи срещу третодивизионния Ле Ербиер, който сензационно стигна до финалния мач. Парижани спечелиха вече Купата на лигата и си осигуриха и шампионската титла предсрочно.

Тиаго Силва и компания взеха инициативата срещу Каен още в първите секунди на двубоя, като тормозеха съперника с бързи атаки и създадоха поне половин дузина опасни положения, преди Килиан Мбапе да открие резултата в 25-ата минута. Попадението сякаш успокои парижани, които намалиха темпото и позволиха на Каен да си върне надеждите чрез Исмаел Диоманде в края на първата част.

Това изравни играта и мачът стана доста интересен през втората част.  ол на Единсон Кавани беше отменен след консултация със системата ВАР, а опитният защитник на Каен Дамиен да Силва и стражът Брис Самба отчайваха отчайваха нападателите на ПСЖ.

Силите на Каен обаче свършиха с наближаването на края на мача. Килиан Мбапе вкара втория си гол в 81-ата минута, като реферът отново прибягна до услугите на ВАР. В крайна сметка голът беше зачетен. Това сломи морала на Каен, който допусна трети гол, като негов автор стана влезлият като резерва Кристофър Нкунку в добавеното време. Каен завърши двубоя с десет души, след като голмайсторът Диоманде беше изгонен в края.