Айнтрахт сътвори сензацията: Нико Ковач срещу Байерн на финала за купата (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) хвърли бомбата на 1/2-финала за Купата на Германия. Възпитаниците на Нико Ковач победиха с 1:0 Шалке 04 на “Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен в сблъсъка от 1/2-финала и отстраниха “кралскосините”. Така бъдещият треньор на Байерн ще се изправи срещу баварците на финала в турнира.

Единственият гол в срещата бе отбелязан от Лука Йович в 75-ата минута. Сърбинът се разписа с глава след центриране от корнер на Джонатан де Гузман.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 81-ата минута Желсон Фернандес бе изгонен за грубо нарушение.

В края Шалке 04 натисна в търсене на изравнителен гол, който да прати мача в продължения, но възпитаниците на Нико Ковач се отбраняваха добре и удържаха крехката си преднина, за да се доберат до финала.

Така Айнтрахт ще спори за трофея с Байерн (Мюнхен) в опит да спре баварците по пътя към дубъла. Големият финален сблъсък ще бъде на 19 май.