Валенсия сякаш се предаде в преследването на Реал Мадрид (видео)

Отборът на Валенсия загуби с 1:2 при домакинството на Хетафе в двубой от 33-ия кръг на испанското първенство. Лоик Реми наказа “бяло-черните” с две попадения - в 16-ата и 49-ата минута. Прекрасен гол на Родриго Морено в 69-ата не послужи дори за точка. В 86-ата капитанът на валенсианци Даниел Парехо беше изгонен за удар без топка. Момчетата на Марселино допуснаха второ поредно поражение и при победа на Реал Мадрид тази вечер "лос бланкос" ще се отскубнат на пет точки от тима от "Местайя".

“Прилепите” започнаха по-силно в търсене на ранен гол. Усилията им бяха попарени в 16-ата минута след грешка при изнасянето на топката. Дамиан Суарес открадна кълбото от Гонсало Гедеш, десният защитник подаде към Лоик Реми, който надигра вратаря Хауме Доменеч с удар в левия ъгъл - 0:1. В 28-ата и 30-ата последователно Хорхе Молина и Симоне Дзадза претендираха за дузпи. В 41-ата Дзадза пропусна да изравни, след като насочи неточно с глава.

Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” удариха за втори път в началото на втората част. В 49-ата Молина потърси Реми, който шутира много точно от 17 метра, пращайки топката по земя до лявата греда на Доменек. В 69-ата Родриго Морено отбеляза с прекрасен диагонален удар, неспасяем за вратаря Висенте Гуаита. В 86-ата Парехо удари без топка Хорхе Молино и съдията го изгони.

В крайна сметка Валенсия почти сигурно ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. Хетафе има шансове за място в Лига Европа особено ако Севиля загуби финала за Купата на краля.