Тодор Скримов и Нова отпаднаха от борбата за 5-о място в Русия

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Нова (Новокуйбишевск) отпаднаха битката за 5/8-о място в руската Суперлига. Скримов и съотборниците му отстъпиха като гости на гранда Белогорие (Белгород) с 1:3 (37:35, 20:25, 22:25, 22:25) в мач №3 от полуфинала помежду им в тази част от плейофите.

По този начин Белогорие спечели плейофната серия с 2-1 победи и ще играе в плейофа за 5/6-о място срещу Факел (Новий Уренгой), който отстрани водения от Пламен Константинов тим на Локомотив (Новосибирск) след 2-0 победи. Играе се отново до 2 победи от 3 мача. Първата среща между двата тима е в събота (21 април) от 18,00 часа в Белгород. Скримов и Нова пък завършват на 8-о място в крайното класиране.

Тодор Скримов игра до третия гейм за Нова и стана втори по резултатност с 12 точки (2 аса, 43% ефективност в атака, 50% позитивно и 39% перфектно посрещане). Над всички бе Романас Шкулявичус с 23 точки (1 ас и 51% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

За тима на Белогорие невероятен мач изигра германският национал Георг Грозер, който заби фантастичните 37 точки (4 блока, 2 аса и 55% ефективност в атака) за победата.