Левски Лукойл издържа в Самоков и излезе начело в НБЛ

Левски Лукойл оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като победи със 75:73 (27:14, 22:20, 14:19, 12:20) директния съперник Рилски спортист. "Сините" поведоха с една точка на върха в подреждането след мачовете от 25-ия кръг.

Левски Лукойл отбеляза първите десет точки в мача и спечели първата четвъртина с разлика от 13, а до края на полувремето столичаните добавиха още две точки към аванса си. След това обаче домакините започнаха да скъсяват дистанцията и настигнаха "сините", за което помогна и серия от 13-3 в третата четвъртина. Рилски спортист успя да стигне до пълен обрат само две минути и половина преди финалната сирена с тройка на Дерек Райт, но Станимир Маринов я върна моментално и повече не изпусна водачеството.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 22 точки, Неманя Милошевич добави 17 и овладя 5 борби, а Кийт Клантън вкара 11 точки.

Дерек Райт отбеляза 23 точки и записа пет асистенции за Рилски, а Травис Тейлър завърши с 21 пункта и спечели седем борби.