Берое се класира за финал при дамите

Отборът на Берое (Стара Загора) победи като гост Славия с 67:53 точки и спечели с 3:0 победи полуфиналната серия от женското баскетболно първенство на България. Двата отбора изиграха равностойно 27 минути, след които имаше равенство в резултата - 41:41. Гостенките направиха серия от 01 безответно точки и поведоха с 51:41 в края на третата част. В последните 10 минути преднината на Берое достигна 15 точки при 63:48 и баскетболистките на тима без напрежение доиграха мача.

За Берое най-полезна беше Теодора Динева с 28 точки и 6 борби. Виолина Кочева добави 12 точки и 5 асистенции, а Габриела Костова завърши с 10 точки и 14 борби. За Славия се отличи Естер Мичева с 16 точки, Стефка Николова и Антония Филипова реализираха по 12 точки.

На финала старозагорки ще играят срещу вицешампиона за миналия сезон и носител на Купата на България Монтана 2003. Възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха с 3:0 серията срещу Рилски спортист (Самоков).