Берое вкара 104 за победа в Правец

Берое победи със 104:78 (27:25, 26:17, 27:16, 24:20) Академик София в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. По този начин "студентите" и старозагорците запазиха съответно шестото и петото място в класирането.

Берое отбеляза седем от първите девет точки в мача, но Йордан Минчев и Александър Милов вкараха поредни тройки и съкратиха изоставането на Академик до една точка. Последва размяна на водачеството на няколко пъти, но Берое в крайна сметка успя да се откъсне със седем безответни точки в края на втората четвъртина и поведе с девет на полувремето. До края на срещата разликата само растеше, а Берое спечели с 26 точки разлика.

Най-резултатен за старозагорците беше Аджехи Бару с 29 пункта, а Дариъс Гарет завърши с дабъл-дабъл при 11 точки и десет спечелени борби. За Академик най-резултатен беше Йордан Минчев с 23 точки, към които той добави и осем борби. С 18 точки завърши Цветомир Чернокожев.