Кариана изхвърли ЦСКА 1948 (видео+галерия)

Отборът на Кариана (Ерден) победи с 1:0 ЦСКА 1948 в Правец и се класира за финала в турнира за Купата на АФЛ. Единственият гол в срещата падна в 23-ата минута, когато звездата на символичните домакини Янислав Иванов намери мрежата след разбъркване в пеналта на "червените" и несигурна намеса на вратаря Емил Михайлов. Полуфиналът между лидерите в Северозападна и Югозападна Трета лига не предложи футбол, какъвто се очакваше.

Направи впечатление, че организаторите от БФС не бяха подсигурили деца, които да гонят топката и понякога в тази роля влизаше пресаташето на ЦСКА 1948. Успехът за момчетата на Атанас Джамбазки дойде закономерно - играчите от Ерден пресираха непрекъснато противника си и имаха по-чистите ситуации. Това беше пореден слаб мач на "червените" през тази пролет. Сега Кариана чака победителя от другия полуфинал, който противопоставя Арда (Кърджали) и Хитрино.

Кариана - ЦСКА 1948@@@

Срещата започна с двуостра игра, като леден душ заля "червените" в 23-ата минута. Звездата на Кариана Янислав Иванов беше на точното място при разбъркване в наказателното поле пред Емил Михайлов и резултатът бе открит - 1:0 за тима от Ерден.

Последваха 2-3 опасности пред другата врата, но Андон Гущеров, Николай Хаджиниколов, Цветелин Цаковски и бившият национал Емил Гъргоров не проявиха точност. Бадема изнесе поредния си силен мач с червения екип, като ветеранът не спря да тича и да захранва съотборниците си с точни пасове.

Последните минути на първата част бяха доста слаби, като на терена преобладаваха неточности, грешки, което доведе до скука пред двете врати. Така двата състава се оттеглиха на почивка при 1:0 за Кариана.
В началото на второто полувреме защитникът на ЦСКА 1948 Евгени Зюмбулев посрещна центриране на Гъргоров, но до изравнително попадение не се стигна.

В 58-ата минута Веселин Васев от "червените" опита мерника си с шут по тревата, но нямаше сполука и топката излезе в аут.
В 61-ата минута Георги Цеков от тима на Джамбазки се размина с гол за 2:0. Футболистът на Кариана проби на скорост отляво и стреля, но вратарят Михайлов отби в корнер.

В 71-ата минута Евгени Игнатов - Бамзе шутира опасно от границата на наказателното поле, Михайлов изби с една ръка, а топката се спря в гредата. Така Кариана пропусна да предреши всичко 20 минути преди края на полуфинала.
В 75-ата минута ЦСКА 1948 вкара топката в мрежата, но голът бе отменен от съдиите. Заради протестите си капитанът на "червените" Герман Петров получи жълт картон.

До края по терена изобилстваше хаос и имаше много малко положения. Така след последния съдийски сигнал Кариана се поздрави с класиране за финала.

КАРИАНА - ЦСКА 1948 1:0