Слабак шокира Спартак (М), странен финал за Купата на Русия

Отборът на Тосно сензационно изхвърли Спартак (Москва) от турнира за Купата на Русия. Опашкарят в Премиер Лигата Тосно надделя като гост над спартаковци на полуфиналите след изпълнение на дузпи. Тосно шокира съперника си с 5:4 (в редовното време и продълженията 1:1).

По този начин Тосно се класира на финала, където ще се изправи срещу Авангард (Курск). Авангард се наложи с 1:0 в първия полуфинал по-рано днес като домакин над Шинник (Ярославъл) в сблъсък на два тима от втора руска дивизия. Попадението отбеляза с удар от границата на наказателното поле Игор Киреев в 78-ата минута.

По-интересният мач обаче бе този в руската столица, в който Зе Луиш с хубав гол в 62-ата минута даде аванс на Спартак в резултата. Бразилецът овладя отлично топката пред дъгата на наказателното поле и с великолепен изстрел опъна мрежата. В последната минута обаче Вагиз Галиулин попари домакините, като с удар от близко разстояние изравни резултата.

В продълженията двата тима не си отбелязаха голове, а при ударите от бялата точка за Спартак сгрешиха Фернандо и Денис Глушаков, докато за Тосно сбърка единствено Раде Дугалич - още при първата дузпа за гостите. Нуно Роча стана автор на победната дузпа и предпоследният в Премиер Лигата Тосно се поздрави с голям успех.

СПАРТАК (МОСКВА) - ТОСНО 1:1 (4:5 след изпълнение на дузпи)
1:0 Зе Луиш (62)
1:1 Галиулин (90)

АВАНГАРД (КУРСК) - ШИННИК (ЯРОСЛАВЪЛ) 1:0
1:0 Киреев (78)