Началната скука на Верея - Ботев прерасна в зрелище (видео)

Отборите на Верея и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в мач от четвъртия кръг на първата шестица на Първа лига. Срещата започна доста скучно и през почти цялата първа част зрителите можеха спокойно да подремнат без да пропуснат нищо съществено. В края на полувремето обаче и най-вече след почивката феновете на двата тима видяха доста интересни моменти.

Домакините бяха на път да стигнат до впечатляващ обрат, след като губеха с 0:2, но след бързо изравняване пропуснаха две много чисти положения за трето попадение. Стивън Петков откри за “канарчетата”, а Жоао Пауло удвои. За Верея точни бяха Пламен Тенев и 18-годишният Денислав Станчев. В края на срещата двата отбора останаха и с човек по-малко, след като Илиан Йорданов и Йордан Минев получиха втори жълти картони.

Резултатът бе открит от Петков в 40-ата минута. "Златната" резерва на Николай Киров този път показа, че може да вкарва и когато е титуляр. Нападателят се разписа с глава, след отлично центриране на Филип Филипов. Преди това първата част на срещата не предложи почти нищо вълнуващо, освен два далечни удара на футболисти на пловдивчани, които не затрудниха особено Богомил Цинцарски.

Септември - Верея@@@

В началото на втората част Ботев можеше да удвои преднината си. При едно центриране от фал Радослав Терзиев върна топката, към Петков, който нямаше много време за реакция, но все пак игра с глава и кълбото се отби в горната греда на Верея. Скоро обаче резултатът бе удвоен. Милен Танев загуби една топка в собствената си половина и тя попадна у Жоао Пауло, който с прецизен удар извън наказателното поле реализира в 57-ата минута.

Само 180 секунди по-късно обаче Верея намали. Венцислав Бенгюзов центрира към Тенев, който с глава направи 1:2. Няколко минути по-късно резултатът вече беше 2:2. Младият Станчев изравни със страхотен удар с левия крак. Съвсем скоро Верея можеше да постигне пълен обрат, след като комбинация между Георги Андонов и Валери Домовчийски изведе последния на чиста позиция, но ударът му бе спасен от Даниел Кайзер. Малко по-късно и Георги Андонов пропусна да изведе тима си напред, тъй като полякът под рамката на вратата на гостите отрази удара му.

До края на мача двата тима си размениха по една чиста ситуация за гол, но до ново попадение така и не се стигна. Минута преди края на срещата двата тима останаха с по десетима футболисти. При едно спречкване на футболистите край тъч линията Илиан Йорданов и Йордан Минев бяха предупредени официално за втори път в мача и трябваше да напуснат предварително терена.

Ботев Пд - Левски 1:0@@@

След поделените точки двата тима остават на последните две места в класирането на горната част на таблицата. Ботев е с 46 точки на пета позиция и третото място изглежда почти недостижимо. При това положение “канарчетата” ще се концентрират изцяло в битката за Купата на България, където след сецмица предстои полуфиналния реванш срещу Славия.

Верея от своя страна е на шесто място с 36 точки. Това бе първа точка за новия наставник Елиаш да Силва, който пое отбора от Благомир Митрев.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ 2:2
0:1 Петков (40)
0:2 Пауло (57)
1:2 Тенев (60)
2:2 Станчев (64)

Състави:

Верея: Цинцарски, Илиев, Тенев, Иванов, Мунин, Бенгюзов, Танев, Станчев, Йорданов, Мечев, Христов.

Ботев Пд: Кайзер, Марин, Терзиев, Пиргов, Филипов, Юсейн, Бризола, Густаво, Кампос, Петков, Паоло