Ле Ербиер ще играе финал за Купата на Франция

Отборът на Ле Ербиер се класира на финала за Купата на Франция на 8 май на “Стад дьо Франс”, след като победи с 2:0 друг представител на третото ниво на местния футбол Шамбли в полуфинален сблъсък.

Играчите на Ле Ербие бяха подкрепяни през цялото време от своите привърженици на стадион “Льо Божуар” в Нант и не ги разочароваха. Те монополизираха топката и положенията пред вратата на гостите се редуваха едно след друго. С пропуски се отличиха Кевин Рощо, Адриан Дабас и Гийом Декуе в първите десет минути.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато Флориан Давид откри. През второто полувреме ситуацията на терена не се промени  чувствително и десет минути преди края Амброаз Гбоно удвои и хвърли феновете на Ле Ербиер в екстаз.

Другият финалист ще бъде определен в сблъсъка между Каен и Пари Сен Жермен, който вече си осигури титлата.