Брайтън измъкна точка от Тотнъм

Отборът на Брайтън измъкна точка у дома срещу Тотнъм в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг, завършил 1:1. Голмайсторът на лондончани Хари Кейн отбеляза дежурното си попадение в 48-ата минута, а домакините изравниха само минута по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение на Орие срещу Искиердо.

С изпълнението се нагърби Паскал Грос, който стреля по земя и макар Уго Лорис да хвана ъгъла, не успря да спре топката. До края и двата тима търсеха победата, но в крайна сметка се задоволиха с по една точка.

Така Тотнъм събра 68 точки и върви четвърти, като позицията му не е много силно застрашена от петия Челси, който има 60. “Шпорите” могат да съжялават, че не успяха да се изравнят с третия Ливърпул, който има 70. Брайтън пък върви 13-и с 36, като е на 8 точки от зоната на изпадащите, в която са съставите на Саутхамптън и Стоук Сити с по 28, както и Уест Бромич с 24.