6:2! Безпощаден Байерн с една стъпка по-близо до мечтания требъл (видео)

С хеттрик на Томас Мюлер Байерн (Мюнхен) отвя Байер (Леверкузен) с 6:2 и се класира за финала в турнира за Купата на Германия. Хавиер Мартинес постави началото на разгрома, а другите попадения за баварците отбелязаха Роберт Левандовски и Тиаго Алкантара. Ларс Бендер и Леон Бейли бяха точни за "аспирините", които играха равностойно до почивката, но след това нямаха никакъв шанс срещу офанзивната мощ на съперника.

Байерн смело гледа към нов требъл под ръководството на Юп Хайнкес, след като вече си осигури титлата в Бундеслигата, а освен това е на полуфинал в Шампионската лига, където ще срещне Реал Мадрид.

Победата днес беше трета за баварците срещу Байер (Леверкузен) през сезона. Байерн се наложи с 3:1 на "Алианц Арена" в първия кръг на Бундеслигата, а на старта на втория полусезон подчини "аспирините" със същия резултат и като гост.

За бившия тим на Димитър Бербатов целта остава да завърши в топ 4 в първенството и да се класира за Шампионската лига.

Наставникът на Байер Хайко Херлих заложи на върха на атаката на Кевин Фоланд, подкрепян от втора позиция от Кай Хавертц, Юлиан Брант и Карим Белараби. Сред резервите бяха ветеранът Щефан Кийслинг и Леон Бейли.

Юлиан Баумгартлингер и Чарлес Арангис оформиха двойката вътрешни халфове на домакините, а бранителите пред Бернд Лено бяха Ларс Бендер, Жонатан Та, Свен Бендер и Панайотис Рецос.

В състава на Байерн нямаше никакви изненади. Нападението се водеше от Роберт Левандовски, а зад него стартираха Ариен Робен, Томас Мюлер и Франк Рибери. Испанското дуо Хавиер Мартинес и Тиаго Алкантара си партнираше в средата на терена, крайни защитници бяха Дейвид Алаба и Йошуа Кимих, а Матс Хумелс и Жером Боатенг играеха най-близо до вратаря Свен Улрайх.

Хайнкес остави на пейката Хамес Родригес и намиращия се в отлична форма Сандро Вагнер.

Публиката на "БайАрена" видя изключително вълнуващо първо полувреме и три гола за четвърт час. Още в 3-ата минута Хави Мартинес изведе Байерн напред, въпреки протестите на "аспирините". Първо Мюлер стреля с глава, но Лено изби. От крака на стража на домакините топката отиде в Мартинес, който я насочи в долния десен ъгъл. Футболистите в червено искаха голът да бъде отменен заради засада на Левандовски, но такава нямаше.

Ситуацията стана още по-неприятна за тима на Херлих в 9-ата минута, когато самият Левандовски се разписа. Попадението беше изработено изцяло от Рибери. Французинът в характерния си стил проби по левия фланг и поднесе топката на свободния Лева, а за него не бе проблем да направи удвои аванса на мюнхенци.

Байерн обаче бързо разбра, че мачът няма да е толкова лесен. В 16-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на баварците, а най-добре се ориентира Ларс Бендер, който с глава намали на 1:2.

Напълно забравили за защитата, отборите можеха да си вкарат поне още по два гола до почивката. Фоланд имаше шанс да изравни, а Свен Бендер също отправи опасен удар, но за разлика от брат си, не беше точен. В 37-ата минута феновете на "аспирините" станаха на крака след мощен шут на Белараби, който летеше към ъгъла на вратата, но Улрайх изби.

Контрите на Байерн се развиваха на висока скорост и беше цяло чудо, че нито една от тях не завърши с гол. Най-напорист беше Рибери, който се намира в отлична форма в решаващата фаза от сезона.

Началото на второто полувреме отново даде възможност на Улрайх да докаже, че е достоен заместник на Мануел Нойер. Той се справи последователно с удари на Белараби и появилия се като резерва Бейли. Това беше ключов момент, защото вместо да изравни, Байер допусна трети гол. Негов автор стана Томас Мюлер в 52-ата минута след перфектно подаване на Тиаго.

При 1:3 "аспирините" се предадоха и в следващите минути защитата им допусна наивни грешки, от които Байерн се възползва. Първо Тиаго майсторски прати топката до гредата, след като преди това Робен се подхлъзна и не можа да отправи удар, а малко по-късно Мюлер заби пети гол за баварския колос. Резервата Рафиня напредна и центрира към Робен, а след неговия изстрел топката се отклони от крака на Мюлер и влезе във вратата.

В 72-ата минута Бейли върна един гол с много технично изпълнение от фаул, но гостите не бяха казали последната си дума. Мюлер оформи своя хеттрик в 78-ата минута, когато овладя дълъг пас на Тиаго, завъртя се в наказателното поле и матира Бернд Лено.

В другия полуфинал утре Шалке 04 приема Айнтрахт (Франкфурт), който е воден от бъдещия наставник на Байерн Нико Ковач.