ФА повдигна обвинение срещу Маркос Алонсо

Футболната асоциация на Англия официално повдигна обвинение срещу Маркос Алонсо за влизането му срещу Шейн Лонг по време на двубоя между Саутхамптън и Челси (2:3). При резултат 1:0 в полза на домакините, в края на първото полувреме, испанецът стъпи върху прасеца на нападателя, за което можеше да получи директен червен картон, но главният рефер Майк Дийн не видя ситуацията. През второто полувреме Челси стигна до пълен обрат, а мениджърът на "светците" Марк Хюз настояваше, че епизодът с Алонсо се е оказал решаващ.

От Футболната асоциация предприемат действия, защото Майк Дийн и неговите асистенти не са видели инцидента.

Алонсо, който трябва да отговори на обвинението до края на утрешния работен ден, може да бъде наказан за три мача, ако бъде признат за виновен.