България с убедителна победа на старта на световното по хокей на лед за мъже

Националният отбор на България по хокей на лед за мъже започна с убедителна победа с 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) срещу домакина Република Южна Африка на световното първенство в Дивизия III.

В Кейптаун българският тим имаше категорично превъзходство през всичките 60 минути, като хокеистите на треньора Робърт Калабър отправиха 40 удара срещу едва 18 към мрежата на вратаря Димитър Димитров.

Мирослав Василев откри резултата в 17-ата минута на срещата, а в 37-мата Веселин Диков покачи на 2:0. Само 49 секунди по-късно Георги Искренов реализира и трети гол за българския отбор, а крайното 4:0 бе оформено от Диков 81 секунди преди края на двубоя.

По-късно днес е вторият мач на българския тим на шампионата, а съперник е тимът на Грузия, който в първата си среща надигра с 6:2 Турция. В последния мач от първия ден на турнира Тайван победи Хонконг с 5:1.