Куриозен автогол и попадение на 16-годишен пратиха Черно море в потока за Европа (видео)

Черно море надигра с 2:0 Пирин като гост в двубой от 4-ия кръг на група “А” на втората осмица в Първа лига. Моряците поведоха в 39-ата минута след куриозен автогол на вратаря на благоевградчани Георги Георгиев, а в заключителните секунди на първата част Мартин Минчев вкара страхотно попадение, с което затвърди успеха на своя отбор.

Победата изясни и последната въпросителна в група "А", където Славия и Черно море със сигурност ще заемат първите две места, даващи право на участие в потока за Лига Европа, а Пирин и Витоша (Бистрица) ще продължат в плейофите за оставане/изпадане от Първа лига.

Първото по-опасно положение бе пред вратата на домакините. Мехди Фенуш шутира в 5-ата минута от 12-13 метра, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на домакините увисна, но Даниел Димов стреля с глава в аут.

Постепенно Пирин започна да атакува по-масирано и организира няколко опасни слизания, най-вече чрез Ради Кирилов по левия фланг, но те не завършиха с някакви по-сериозни удари към Макенджиев.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Черно море поведе. Мехди Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира. Стражът на домакините Георги Георгиев можеше да улови, но предпочете да боксира топката. Направи го обаче така, че я изпрати в собствената си врата - 1:0 за "моряците".

Пирин не успя да се съвземе от шока и до края на първото полувреме допусна още един гол. Негов автор стана 16-годишният талант на варненци Мартин Минчев. В 45-ата минута младокът пое топката леко вдясно на границата на наказателното поле и след страхотен фалцов шут с левия крак не остави шанс на Георгиев - 2:0 за Черно море.

Пет минути след почивката Пирин можеше да върне едно попадение, когато Кирилов овладя на левия фланг, влезе към наказателното поле и шутира фалцово, но покрай вратата. Минута по-късно Черно море отговори с бърза атака. При нея Зехиров изведе Минчев сам срещу вратаря, младокът копна топката над Георгиев, но не уцели вратата.

В 70-ата минута варненци като по чудо не стигнаха до трети гол. Кузма намери Фенуш, който шутира опасно, Георгиев не помръдна, но топката облиза десния стълб и излезе в аут.

До края на мача Пирин опита да натисне своя съперник, но рядко достигаше дори до удари по посока на противниковата врата. Конър Хендерсън и Боджадж пробваха на два пъти, но днес късметът не бе на страната на домакините.

От своя страна Черно море организира няколко опасни контраатаки. При една от тях петима моряци се озоваха срещу трима зелени, но в тази ситуация резервата Кузма предпочете да шутира от трудна позиция, вместо да попаде на свой съотборник и Георгиев спаси.