Майнц сломи Фрайбург с два куриозни гола (видео)

Отборът на Майнц 05 победи с 2:0 Фрайбург в срещата между двата тима от 30-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пряк сблъсък между два от отборите, борещи се за оставането си в елита, така че спечелените от домакините три точки са с двойна стойност. Пабло де Бласис бе автор и на двете попадения в мача, като те бяха доста куриозни. Той откри резултата в 45-ата минута от дузпа, отсъдена след края на полувремето след намесата на системата ВАР. В 79-ата минута аржентинецът удвои след страхотна грешка на вратаря Александер Шволов.

Първото полувреме не бе много вълнуващо и положенията пред двете врати на практика липсваха. В 45-ата минута удар по посока на вратата бе спрян с ръка от Марк-Оливер Кемпф. В първия момент съдията не видя какво се случи и свири край на частта. Няколко минути по-късно обаче той реши да изгледа повторение на ситуацията със системата ВАР и прецени, че има дузпа, въпреки че гостите вече се бяха прибрали в съблекалнята. Наложи се те да се върнат на терена, въпреки сериозните протести от тяхна страна, а Де Бласис реализира наказателния удар за 1:0.

Второто полувреме бе по-интересно. В 57-ата минута опасен изстрел на Де Бласис мина покрай вратата. След това в 63-ата минута Тим Клайндиенст за малко да си вкара автогол, като с глава нацели напречната греда. В 73-ата минута нападателят този път обстрелва правилната врата, но стреля над гредата.

В 79-ата минута Майнц стигна до втори гол след истински подарък. Вратарят Шволов изключително глупаво подари топката на Робин Куаисон, който веднага подаде на Де Бласис, който стреля в опразнената врата и с помощта на гредата вкара за 2:0.

В 89-ата минута Фрайбург можеше да върне един гол след като удар на Нилс Петерсен се отби от гредата.

В крайна сметка Майнц спечели мача и вече има 30 точки като излезе на 15-ата позиция в таблицата. Фрайбург е със същия сбор точки, но зарази по-лошите показатели в преките мачове вече е на 16-ото място в класирането.