Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс

Аржентинската Суперлига става все по-интересна четири кръга преди края на сезона. Причината е, че лидерът Бока Хуниорс отстъпи с 0:1 в гостуването на Индепендиенте в мач от 23-ия кръг на сезона. Една от големите класики на Аржентина и Южна Америка за пореден път предложи много емоции на зрителите.
Пред над 45 000 зрители носителят на Копа Судамерикана спечели с гол на Мартин Бенитес в 57-ата минута. Седмицата на "червените" се възползва от светкавична контраатака и отбеляза своето пето попадение в шампионата.

Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс@@@Голямата звезда на шампионите Карлос Тевес отново не игра, а отборът му загуби втори пореден мач в първенството, като изпусна преднината си от девет точки, която вече е само четири точки пред втория Годой Крус.

Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс@@@Рекордьорите в турнира за Копа Либертадорес, които имат общо във витрината си 13 отличия от най-ценния клубен турнир в Америка - Индепендиенте (7) и Бока (6), редуваха атака след атака към двете врати.

Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс@@@В 85-ата минута страхотно спасяване на Кампаня след удар на Абила запази преднината на домакините, които в 90-ата минута получиха помощ от рефера. Нандес тръгна да стреля с глава, но Верон изби с ръка. Целият щаб на Бока поиска дузпа, но такава не беше отсъдена, а вместо това Пабло Перес беше изгонен.

Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс@@@Успехът беше изключително важен за "Ел Рохо", тъй като изкачи отбора на трето място с актив от 42 точки. Както е известно, първите четири места в Аржентина гарантират място в груповата фаза Копа Либертадорес през следващия сезон.

Поражението е общо пето за Бока, но трето в последните шест двубоя, като интересното е, че и в трите мача участие не взе Карлитос Тевес.

Индепендиенте разклати стола на Бока Хуниорс@@@Така четири кръга преди края първенството става все по-интересно, тъй като при победи на Телерес срещу Нюелс Олд Бойс и на Сан Лоренцо срещу Велес, двата тима ще се доближат на шест и на пет точки от Бока Хуниорс.