Бързината и агресията на Индиана се оказаха изненада за Кливланд

Финалистът в Националната баскетболна асоциация през последните три сезона Кливланд Кавалиърс стартира със загуба участието си в тазгодишните плейофи. У дома ЛеБрон Джеймс и компания отстъпиха с 80:98 пред Индиана Пейсърс.

"Кавалерите" бяха в ролята на догонващи в резултата през всичките 48 минути, след като се оказаха неподготвени за летящия старт на Индиана. Водени от Виктор Оладипо, който приключи мача с 32 точки, 6 борби, 4 асистенции, 4 отнети топки и един чадър, гостите поведоха с 33:14 след първата четвърт и до края на двубоя не позволиха на смятания за фаворит тим на домакините да се върне в мача.

Центърът Майлс Търнър добави 16 точки за победителите, а с 15 остана хърватският национал Боян Богданович.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс приключи с "трипъл-дабъл" от 24 точки, 10 борби и 12 асистенции, но индивидуалните му усилия не срещнаха почти никаква подкрепа, тъй като нито един от съотборниците му в стартовата петица на домакините не успя да отбележи двуцифрен брой точки. Резервите Джей Ар Смит и Лари Нанс приключиха съответно с 15 и 10 точки.