Безсмъртният Колон изпусна перфектен мач срещу шампиона в 8-ия ининг (видео)

Малко повече от месец преди своя 45-и рожден ден Бартоло Колон си уреди среща с бейзболната история, но в крайна сметка не успя да стигне навреме. Живата легенда на МЛБ държеше перфектен мач за Тексас Рейнджърс в гостуването срещу шампиона Хюстън Астрос от редовния сезон и бе на 6 аута разстояние от абсолютното безсмъртие.

44-годишният доминиканец отстрани първите 21 батери на домакините поред, преди да даде база за боли на Карлос Кореа за начало на осмата част. Така Колон изпусна възможността да стане най-възрастният питчер с перфектен мач във Висшата лига, задминавайки рекорда на Ранди Джонсън (40 г.) от 2004 г.

Следващият батер на "астронавтите" – Джош Редик, удари двоен хит и така сложи край и на вероятността ветеранът на "рейнджърите" да стане най-възрастният притежател на "ноу хитър". Рекордьор остава иконата Нолан Райън, хвърлил последния от своите недостижими седем на 44 г. и 90 дни през 1991 г.

"Да, когато минаха седем ининга, започнах да си мисля за това. Но знаех, че тези момчета могат да удрят. Бързата ми топка и кривата работеха. Точно това беше, каквото търсех. Най-важното в края на деня е победата, тя е най-ценната за отбора", коментира Колон, който напусна игра при 2 аута в 8-ия, след като Юлиески Гуриел му развали и шътаута със саможертвен флай.

Благодарение на влязлата точка Хюстън изравни резултата на 1:1, но впоследствие загуби мача с 1:3 в 10-ия ининг. Гостите бяха повели с хоумрън на Робинсон Чиринос в 3-тия, което бе и единственият допуснат хит от звездния стартер на домакините Джъстин Верландер в 8-ининговото му дежурство.

Чиринос се оказа героят на Тексас и в допълнителната част, когато удари двоен хит с 2 RBI срещу Ектор Рондон (L 1-1) и донесе успеха на тима от Арлингтън с 3:1. Джейк Дикман (S 1) затвори двубоя от възвишението на ст. "Минит Мейд Парк", а победата получи друг риливър – Киоун Кела (W 2-0), изработил чиста защита в 9-ия ининг.

Мачът се игра в Деня на Джаки Робинсън, в който Мейджър лийг традиционно почита паметта на първия чернокож бейзболист при професионалистите, като облича всички играчи в лигата с униформи с неговия №42 на гърба. Повече от 1/3 от планираните двубои снощи обаче така и не се изиграха заради лошото време в централната северна част на САЩ.

Необичайно мразовитото време в Средния Запад отложи цели шест срещи, включително дабълхедър между Детройт Тайгърс и Ню Йорк Янкис в Мичиган. Статистиците обявиха, че за последен път толкова много мачове от МЛБ са отлагани преди почти 10 години – на 12 септември 2008-а.