Магията на Иско озари Коста дел Сол (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид регистрира 20-а победа в Примера след 2:1 при гостуването на последния Малага в двубой от 32-ия кръг. Иско реализира хубав гол от пряк свободен удар в 29-ата минута, а в 63-ата подаде за попадението на Каземиро. Диего Ролан вкара за андалусците в 93-ата минута. Столичани остават далеч от борбата за титлата - на цели 15 точки при оставащи шест кръга до края. Мадридският тим завърши по успешен начин една много тежка седмица след драмата срещу Ювентус в Шампионската лига.

Зинедин Зидан заложи на доста резервни футболисти, оформяйки офанзивно трио с Лукас Васкес, Карим Бензема и Марко Асенсио. Хесус Вайехо застана до Серхио Рамос в центъра на отбраната.

Малага - Реал Мадрид@@@

Гостите от "Сантиаго Бернабеу" установиха абсолютен контрол над топката и пренесоха действията пред наказателното поле на южняците. Първото положение се появи в 16-ата минута. Лукас Васкес центрира отдясно и непокритият Матео Ковачич стреля с глава от 12 метра - вратарят Роберто Хименес плонжира и изби. Две минути по-късно Бензема беше намерен на точката на дузпата, ала ударът му беше блокиран.

В 23-ата Иско чукна прекрасно за Васкес, който шутира над гредата и пропусна прекрасна голова възможност. В 25-ата Бензема се пребори за високата топка на втора греда, но не му останаха сили за точен удар. В 29-ата Иско завъртя топката по безупречен начин, тя преодоля стената се оплете в ъгъла до дясната греда - 1:0 за "лос меренгес". След попадението малагиецът показа уважение към бившия си отбор и направи жест за прошка.

В 33-ата пред Иско се откри нова възможност, но този път мерникът му изневери и той шутира на сантиметри от близката греда. В 44-ата Навас подаде към Каземиро пред дъгата. Бразилецът игра разсеяно и допусна Мануел Итура да му отнеме и да излезе сам срещу вратаря. Халфът на "бяло-сините" стреля в краката на Навас и пропусна прекрасен шанс за изравняване.

И втората част започна с натиск на "белите". В 49-ата минута Марко Асенсио беше побутнат в наказателното поле, но съдията реши, че става въпрос за рамо в рамо. Минута по-късно Бензема прати топката с глава над гредата. В 63-ата Иско изработи и втория гол за мадридския тим. Номер 22 нахлу в наказателното поле и подари топката на Каземиро, който нямаше как да сгреши отблизо на празна врата. Трябва да похвалим и Бензема за хубавия пас към Иско.

В края Зинедин Зидан даде минути на Даниел Себайос и Борха Майорал. В 84-ата Росалес затрудни Навас с нещо средно между центриране и удар. Две минути по-късно включилият се напред Рамос не успя да бие добре и Роберто улови ниската топка. В крайна сметка мадридчани инкасираха гол в 93-ата минута. Грешка на Вайехо позволи на Ролан да реализира отблизо за крайното 1:2.

В средата на седмицата предстои междинен кръг в Испания.