Вердер спря РБ (Лайпциг) (видео)

Отборите на Вердер (Бремен) и РБ (Лайпциг) завършиха 1:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Мойсандер откри резултата за бременския тим в 28-ата минута, а Луукман изравни в 50-ата. Лайпциг остава на четири точки зад Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) в борбата за място в Шампионската лига.

Домакините играха много силно през първото полувреме и заслужено взеха гол аванс. Амбицираният тим на гостите видимо беше изморен физически и психически след отпадането от Лига Европа. Преди почивката Лайпциг игра беззъбо в нападение и разсеяно в защита. В 28-ата минута Никлас Мойсандер отбеляза с удар от 14 метра, след като секуди преди това Макс Крузе тресна напречната греда и на практика позволи на Мойсандер да стреля почти без съпротивата на вратаря.

Сребърните медалисти от миналия сезон излязоха по-мотивирани за второто полувреме и вкараха ранен гол. В 50-ата минута резервата Адемола Луукман изравни с удар с десния крак. Луукман се измъкна от шпагат на защитник и вкара с удар от десет метра - 1:1. До края "зелените" имаха по-добрите шансове, но резултатът се запази.