ПСВ нокаутира Аякс и спечели титлата на Холандия (видео)

ПСВ Айндховен стана шампион на Холандия за 24-и път в историята си. Отборът победи Аякс с 3:0 и е недостижим на върха с 10 точки аванс пред втория Аякс три кръга преди края. Уругваецът Гастон Перейро откри резултата в 23-а минута, а Луук де Йонг удвои до почивката. Стивън Бергвайн оформи крайното 3:0 в 54-а минута.

Аякс завърши мача с девет души след червени картони в последните 10 минути на Николас Талиафико и Сим де Йонг. След последния съдийски сигнал на стадион "Филипс" играчите и привържениците на ПСВ започнаха да празнуват 24-а си титла (21-а в ерата на Ередивизията) и трета в последните четири сезона. Единствено Аякс има повече титли в Холандия - 33.

ПСВ - Аякс. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.