Чардафон победи Спартак Варна и си осигури третото място

Чардафон Габрово обърна гостуващия Спартак Варна с 26:19 (11:13) в последната среща от последния 18-и кръг на редовния сезон в мъжкото хандбално първенство. С успеха домакините събраха 22 точки и си осигуриха третото място. Варненци остават четвърти със 17 точки, като последната им среща срещу Добруджа е без значение за крайното класиране. Гостите имаха инициативата през първото полувреме и в началото на втората част, но неконцентрираните им действия между 42-ата и 48-ата минута позволиха на Чардафон да стигне до обрат и да поведе с 3 гола, а в края младият състав на Спартак рухна и това позволи на домакините да запишат още по-убедителен успех.

Лидерът на габровци Димитър Петков Беше най-резултатен с 9 попадения. За спартаковци се отличи Даниел Ангелов с 5 гола. Шампионът Локомотив Варна завърши редовния сезон с пълен актив от 32 точки и в полуфиналните плейофи, който стартират следващия уикенд, ще срещне съгражданите си от Спартак. В другия полуфинал Добруджа, който остана втори, ще има домакинско предимство срещу Чардафон.