БУБА Баскетбол спечели Купата на БФБаскетбол

Отборът на БУБА Баскетбол (София) спечели купата на БФБаскетбол. На финала на турнира в зала "Универсиада" възпитаниците на Мануел Марков разгромиха Икономически университет (Варна) с 93:67 (31:18, 22:18, 26:17, 14:14). Иван Алипиев получи трофея за най-полезен играч на турнира, след като изигра отличен мач за победителите. Той завърши с 28 точки, 11 борби и 5 асистенции. Александър Милов добави 27 точки и 7 борби.

За варненци Андрей Иванов се отличи с 18 точки и 6 борби, а с 14 точки завърши Кристиян Кръстев. Това е втори трофей за тима на БУБА Баскетбол, който стана шампион в А група, а Икономически университет (Варна) завърши на второ място. Атлетик спечели третото място в турнира. В малкия финал столичани победиха Чавдар (Троян) с 93:92 и завоюваха втори бронзов медал след този в А група за мъже.