Дъглас Коща поведе Юве към рекордното Скудето (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус е все по-близо до историческо седмо поредно Скудето. Тимът на Масимилиано Алегри разби с 3:0 Сампдория в мач от 32-ия кръг на Серия "А" и увеличи аванса си пред преследвача Наполи на шест точки. Фантастичен мач за "бианконерите" направи бразилецът Дъглас Коща, който влезе като резерва в 44-ата минута и асистира за трите попадения на Марио Манджукич (45), Бенедикт Хьоведес (59) и Сами Кедира (74).

Ювентус - Сампдория@@@Третият пореден успех е общо 27-и за Ювентус през този сезон в калчото. Старата госпожа вече има актив от 84 точки, докато отборът на Маурицио Сари остана със 78 точки, а след седмица двата тима излизат за "Алианц Стейдиъм" в директен сблъсък.

Наставникът Масимилиано Алегри обяви, че срещата с Реал Мадрид е забравена, отборът му няма да играе полуфинал в Шампионската лига, но има за цел да направи четвърти пореден дубъл в Италия. Той бе направил пет промени в стартовите 11 от победата с 3:1 на "Сантиаго Бернабеу". Бенедикт Хьоведес се завърна от първата минута след пет месеца, а Даниеле Ругани, Квадво Асамоа, Хуан Куадрадо и Пауло Дибала също стартират в титулярния състав. Те играят на местата на Гонсало Игуаин, Матия де Шильо, Меди Бенатия, Дъглас Коща и Алекс Сандро.

Хегемонът в Италия започна по-силно мача, като търсеше гол във вратата на Вивиано още от първата минута. В 22-ата минута Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва при удар с глава на Фабио Куалярела, който вече виждаше своя 19-и гола за сезона. Миралем Пянич се контузи малко преди края на полувремето и на негово място влезе Дъглас Коща. Именно бразилецът с първото си докосване асистира на Марио Манджукич. Бързакът центрира остро, а хърватина от воле прати топката под гредата.

Ювентус - Сампдория@@@

Голът е негов пети за този сезон в калчото, общо 23-и в Серия "А", а също така трети преди тази седмица след като вкара два и на "Бернабеу".

Ювентус - Сампдория@@@През втората част Ювентус търсеше втори гол, който дойде в 59-ата минута, а негов автор стана Хьоведес. Бившият играч на Шалке 04, който играеше втори мач в калчото, се разписа с глава. Той засече поредното отлично центриране на Коща и от три метра не остави шансове на Емилиано Вивиано.

Ювентус - Сампдория@@@Най-добрият Коща правеше каквото иска на терена, като в 74-ата минута направи страхотен пробив и асистира за трети път. Този път той намери връхлитащия Сами Кедира, който отбеляза рекордното си осмо попадение през този сезон в първенството.

Ювентус - Сампдория@@@Самп се опита да върне един гол, но накрая Ювентус спечели с 3:0, а през седмицата гостува на Кротоне, след което очаква Наполи.

"Моряците" останаха на девето място с 48 точки.