Атлетико продължи победния си ход у дома, Ел Ниньо завъртя 100 гола

Отборът на Атлетико Мадрид надигра убедително с 3:0 гостуващия Леванте в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Това беше седма поредна последователна победа на Wanda Metropolitano, която позволи на “лос колчонерос” да възстановят разлика до Барселона - 11 точки. Анхел Корея (33), Антоан Гризман (49) и Фернандо Торес (77) се разписаха за успеха на “червено-белите”.

Атлетико Мадрид - Леванте@@@Кевин Гамейро замени Диего Коща като партньор на Антоан Гризман. Момчетата на Диего Симеоне постепенно затегнаха обръча около валенсианската защита. Гостите от “Сиутат де Валенсия” на два пъти застрашиха вратата на Ян Облак до края на полувремето. Роджър Марти беше доста близо до попадение в 21-ата минута, когато стреля с глава покрай далечната греда. Мадридчани стигнаха до гол с първата си наистина опасна атака. В 33-ата минута Анхел Корея завъртя двама с един финт в наказателното поле и шутира фалцово към левия ъгъл на вратаря, за да открие резултата. В 41-ата Гризман падна в наказателното поле и съдията по-скоро правилно му извади жълт картон за симулация.

В началото на втората част френският стрелец нокаутира “гранотас” с втори гол. В 49-ата Шиме Върсалко центрира ниско към дузпата, откъдето Гризман шутира мощно под напречната греда за 2:0. След попадението на Гризман темпото спадна още повече. Гостите почти не притесняваха защитата на “дюшекчиите”. В 77-ата минута Анхел Корея центрира отдясно и резервата Фернандо Торес отбеляза с крак от въздуха от около десет метра - 3:0. Това беше гол номер 100 за Ел Ниньо в Примера дивисион.