Беневенто изтръгна точка от Сасуоло, но вече гледа към Серия "Б"

Отборите на Сасуоло и Беневенто не излъчиха победител в срещата помежду си от 32-ия кръг на Серия "А". Двата тима все пак направиха доста интересен мач, завършил при резултат 2:2. Два гола за домакините отбеляза Матео Политано в 41-ата и 64-ата минута, а с две попадения за гостите се отчете Шейх Диабате в 22-ата и 72-ата минута. Макар да се пребориха за точката в този мач, "Вещиците" до голяма степен вече загубиха шанс за оставане в елита, като трябва да спечелят оставащите си 6 мача, а дори и тогава няма гаранция, че ще съберат достатъчно точки, за да се спасят.

Беневенто взе преднина в резултата в 22-ата минута с много красив гол. Филип Джуричич с пета пусна страхотен извеждащ пас за Шейх Диабате, който напредна и технично копна топката над вратаря за 0:1.

В 41-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Кума ел Бабакар напредна почти до аутлинията и върна назад, а Матео Политано от движение засече кълбото и го мушна под плонжа на вратаря.

В 64-ата минута Сасуоло направи пълен обрат. Домакините организираха бърза контраатака, Бабакар изведе Политано на скорост в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 2:1.

Беневенто обаче не се предаде и в 73-ата минута стигна до ново равенство. Данило Каталди бе изведен в пеналта, той подаде успоредно на голлинията и отново Диабате с шпагат засече топката във вратата за 2:2.

След това реми Сасуоло събра актив от 31 точки и ке намира на 15-ото място в таблицата. Беневенто пък остава на дъното с 14 точки в актива си и на точно толкова от спасителното 17-то място.