Италия

Беневенто изтръгна точка от Сасуоло, но вече гледа към Серия "Б"

15 април 2018 | 18:00 - Обновена
Отборите на Сасуоло и Беневенто не излъчиха победител в срещата помежду си от 32-ия кръг на Серия "А". Двата тима все пак направиха доста интересен мач, завършил при резултат 2:2. Два гола за домакините отбеляза Матео Политано в 41-ата и 64-ата минута, а с две попадения за гостите се отчете Шейх Диабате в 22-ата и 72-ата минута. Макар да се пребориха за точката в този мач, "Вещиците" до голяма степен вече загубиха шанс за оставане в елита, като трябва да спечелят оставащите си 6 мача, а дори и тогава няма гаранция, че ще съберат достатъчно точки, за да се спасят.

Беневенто взе преднина в резултата в 22-ата минута с много красив гол. Филип Джуричич с пета пусна страхотен извеждащ пас за Шейх Диабате, който напредна и технично копна топката над вратаря за 0:1.

В 41-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Кума ел Бабакар напредна почти до аутлинията и върна назад, а Матео Политано от движение засече кълбото и го мушна под плонжа на вратаря.

В 64-ата минута Сасуоло направи пълен обрат. Домакините организираха бърза контраатака, Бабакар изведе Политано на скорост в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 2:1.

Беневенто обаче не се предаде и в 73-ата минута стигна до ново равенство. Данило Каталди бе изведен в пеналта, той подаде успоредно на голлинията и отново Диабате с шпагат засече топката във вратата за 2:2.

След това реми Сасуоло събра актив от 31 точки и ке намира на 15-ото място в таблицата. Беневенто пък остава на дъното с 14 точки в актива си и на точно толкова от спасителното 17-то място.

Лука Мацители Лука Мацители6 Виторио Париджини26 Виторио Париджини
86' Гаетано Летиция  Гаетано Летицияизлиза
Лоренцо Венути  Лоренцо Венутивлиза
Андреа Консилиизлиза Андреа Консили  77'
Джанлука Пеголовлиза Джанлука Пеголо
73' Шейх Диабате  Шейх Диабатегол
71' Раниере Сандро  Раниере Сандрожълт картон
Симоне Мисиролиизлиза Симоне Мисироли  70'
Лука Мацителивлиза Лука Мацители
65' Пиетро Йемело  Пиетро Йемелоизлиза
Виторио Париджини  Виторио Париджинивлиза
Матео Политаногол Матео Политано  64'
Франческо Манянелиизлиза Франческо Манянели  61'
Доменико Берардивлиза Доменико Берарди
46' Данило Каталди  Данило Каталдижълт картон
Франческо Манянелижълт картон Франческо Манянели  45'
Матео Политаногол Матео Политано  41'
26' Guilherme  Guilhermeизлиза
Енрико Бриньола  Енрико Бриньолавлиза
Франческо Ачербижълт картон Франческо Ачерби  23'
22' Шейх Диабате  Шейх Диабатегол