Последният в Премиър лийг поднесе сензацията на "Олд Трафорд" и направи Манчестър Сити шампион (видео)

Манчестър Сити официално е новият шампион на Англия. Това се случи, след като Уест Бромич, който е последен във временното класиране на Премиър лийг, победи сензационно Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Олд Трафорд" в двубой от 34-ия кръг. Единственото попадение реализира Джей Родригес в 73-ата минута. "Гражданите" имат преднина от 16 точки пред "червените дяволи", като двата отбора имат по пет мача до края.

Това е трета титла за Манчестър Сити в последните седем сезона и първа за отбора под ръководството на Джосеп Гуардиола.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо бе направил две промени в сравнение с дербито на Манчестър преди седмица. Ерик Байи и Джеси Лингард отстъпиха местата си на Виктор Линдельоф и Хуан Мата.

В състава на Уест Бромич нямаше никакви промени от мача със Суонзи (1:1) в предишния кръг.

Изненадващо гостите създадоха първата чиста възможност за гол. Това се случи в 14-ата минута, когато Рондон успя между четирима бранители на Юнайтед да намери Ливърмор в наказателното поле. Халфът стреля по диагонала, но Де Хеа се хвърли и изби с една ръка.

Манчестър Юнайтед - Уест Бромич@@@

В 18-ата минута "червените дяволи" имаха съвсем основателни претенции за дузпа. Алексис намери много добре Лукаку, който продължи към Ерера. Последният падна, след като крака му бе закачен от Доусън. Главният рефер Пол Тиърни обаче даде сигнал играта да продължи. Веднага след това Лукаку стреля отблизо, но Фостър спаси. Топката стигна до Санчес, но и неговият удар бе отразен от стража на "дроздовете".

В 29-ата минута Погба засече с ръка центриране на Санчес, за което заслужено получи жълт картон.

Три минути преди почивката Брънт центрира от корнер, а Доусън, който бе оставен сам на далечната греда, свали с глава успоредно на голлинията, но Смолинг изчисти. Тук халфът трябваше да опита директен удар, вместо да търси подаване, с което пропиля чудесна възможност.

За началото на второто полувреме в игра за Юнайтед се появи Лингард, който замени Ерера. Крилото веднага имаше шанс, но ударът му от 13 метра бе блокиран от Доусън, който се хвърли самопожертвувателно.

В 66-ата минута "червените дяволи" стигнаха до най-чистото си положение до момента. Лукаку засече много добре с глава центриране на Матич, но Фостър реагира перфектно и изби, въпреки че топката бе насочена към десния ъгъл на вратата му.

В 73-ата минута Уест Бром направи това, което чакаше синята част на Манчестър. Брънт центрира от корнер, а Матич игра с глава под натиска на Доусън, който бе зад гърба му, сервирайки топката за Родригес. Нападателят просто подложи своята глава, носейки победата на "дроздовете".

Манчестър Сити е на върха с 87 точки, докато Юнайтед има 71 - една повече от Ливърпул. Мърсисайдци обаче са с мач повече. Уест Бромич остава на дъното с 24 точки - на девет от спасителната зона.