Хичо и Урал изненадаха неприятно Спартак (видео)

Оторът на Урал победи с 2:1 Спартак (Москва) в домакинството си от 26-ия кръг на руската Премиер лига. Сред титулярите за домакините бе и българинът Николай Димитров, който бе заменен в 80-ата минута от Алексей Евсеев. Това бе доста неочаквано и неприятно поражение за гостите, които вероятно ще се отдалечат още повече от водача в класирането Локомотив (Москва).

Урал взе преднина в резултата в 38-ата минута. Тогава Ерик Бикфалви опитва удар от воле, който не се получи, но топката отново отиде в румънеца, който технично финтира вратаря вкара за 1:0.

В края на мача стана доста интересно. Първо в 88-ата минута домакините удвоиха преднината си чрез Отман Ел Кабир, който се възползва от асистенция на Андрей Егорчев.
В добавеното време Куинси Промес върна едно попадение за гостите с коварен далечен удар, но този гол се оказа само почетен.

След тази победа Урал излезе на 9-ото място в класирането с актив от 33 точки. Спартак остава на 2-ата позиция с 50 точки и 5 по-малко от лидера Локомотив, който е и с мач по-малко в актива си.