Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Алавес пак не си губи времето с излишни шутове

Алавес почти сигурно си гарантира оставането в Ла Лига след втора поредна победа. Днес отборът надви Ейбар с 1:0 като гост в баското дерби и шест кръга преди края продължава да бъде на 12 точки от първия тим под чертата, което му гарантира спокойно доиграване на сезона. Джон Гуидети беше точен още в 5-ата минута.

Футболистите на Алавес имаха и доста късмет, защото головият изстрел остана единственият им в очертанията на вратата за всичките 90 минути. Отделно те имаха само още един по посока на съперниковия страж. По същия начин в миналия кръг Алавес вкара две попадения на Хетафе със само два изстрела.

В същото време Ейбар хвърли много усилия, стигна до няколко положения, но не успя да вкара нито едно от тях.

Днешните домакини вече нямат победа от шест кръга насам, с което започват да развалят добрите впечатления, които оставиха след далеч по-успешните си игри по-рано през кампанията.