Нюкасъл се бетонира в Премиър лийг след обрат срещу Арсенал (видео)

Нюкасъл премина заветната граница от 40 точки в Премиър лийг, след като стигна до обрат и победа с 2:1 над Арсенал на "Сейнт Джеймсис Парк". С този успех "свраките" на практика си гарантират оставането в елита, тъй като са на 13 точки от зоната на изпадащите, като имат пет мача до края на сезона. Александре Лаказет (14') даде аванс на гостите, но след това слабата игра на лондончани в защита ги провали. Айосе Перес (29') изравни, а Мат Ричи (68') донесе четвъртата поредна победа на Нюкасъл. За селекцията на Арсен Венгер това е пета поредна загуба като гост в Премиър лийг.

Мениджърът на "свраките" Рафаел Бенитес заложи на същия стартов състав, който преди седмица победи Лестър. Арсен Венгер пък бе направил шест промени в сравнение със срещата с ЦСКА (Москва) през седмицата. Калъм Чембърс, Роб Холдинг, Гранит Джака, Алекс Иуоби и Пиер-Емерик Обамеянг започнаха. Титулярно място получи и 18-годишният халф Джоузеф Уилок. Ектор Белерин не бе в групата за днешния двубой, а Дани Уелбек остана на скамейката за началото.

Гостите поведоха още след първата си по-опасна атака в този мач. Мустафи изведе Обамеянг, който нахлу на скорост по левия фланг, след което центрира към далечната греда, където Лаказет засече от въздуха.

Само три минути след това Чех изпрати топката дълбоко в половината на Нюкасъл. Пасът стигна до Обамеянг, който стреля по диагонала, но се получи рикошет в ръката на Ричи, след който топката излезе в корнер.

Нюкасъл - Арсенал@@@

В 29-ата минута играчите на Рафа Бенитес организираха страхотна атака, която завърши с гол. Джонджо Шелви направи много качествено извеждащо подаване, с което намери Гейл в наказателното поле. Нападателят пусна надясно към Йедлин, който центрира към близката греда, където Перес засече - 1:1.

Две минути преди почивката "артилеристите" имаха страхотна възможност да поведат отново. Диеме сгреши пред собственото си наказателно поле, подарявайки топката на Лаказет, който продължи към Уилок в наказателното поле. Младежът обаче се смути и не успя да отиграе, пропускайки златен шанс.

Второто полувреме започна с осезаемо предимство на Арсенал по отношение на владеенето на топката, но без никакви положения. В 68-ата минута Нюкасъл нанесе своя удар. "Свраките" изпълниха тъч в половината на гостите, а Монреал не успя да изчисти, което даде шанс на Слимани да свали с глава към Перес, който продължи с пета към Ричи. Халфът стреля точно, носейки пълен обрат.

В 75-ата минута Нюкасъл бе близо до трети гол. Кенеди получи извеждащ пас от Слимани, нахлу на скорост в наказателното поле и стреля. Мустафи опита да блокира, получи се рикошет, след който топката прехвърли Чех и срещна напречната греда.

За Нюкасъл това е първа домакинска победа в Премиър лийг срещу Арсенал от 2005 година. "Свраките" заемат десето място с 41 точки. Арсенал е шести, само на две точки пред Бърнли.