СПАЛ спря победната серия на Фиорентина

Отборите на Фиорентина и СПАЛ 2013 завършиха наравно (0:0) в среща от 32-ия кръг на Серия “А”. С този резултат “Ла Виола” записа 8-ми двубой, в който не допуска загуба, прекъсвайки серията си от шест последователни победи. СПАЛ пък остава на незавидната 17-та позиция - на точка от зоната на изпадащите. В групата за двубоя попадна българският защитник Петко Христов, който остана на пейката през целия мач.

Двубоят започна по-силно за домакините от Флоренция, които натиснаха съперника си в собствената му половина. На два пъти Федерико Киеза опита добри пробиви по крилото, а в 7-ата минута Рикардо Сапонара стреля в ръцете на Алекс Мерет. Две минути по-късно главният съдия Даниеле Орсато отсъди дузпа в полза на СПАЛ за нарушение на Виктор Уго срещу Фелипе. Наказателният удар обаче бе отменен, след като Орсато преразгледа ситуацията на видеоповторение.

Последваха нови силни минути за отбора на Фиорентина, който владееше топката продължително. Футболистите на Стефано Пиоли бяха принудени да опитват късмета си от дистанция, за да пробият защитния вал пред вратата на Мерет. След 30-ата минута се забеляза леко съживяване в редиците на гостите и СПАЛ достигна до два ъглови удара след добри акции на Мануел Ладзари. Седем минути по-късно Алекс Мерет предотврати сигурен гол, пресичайки добро центриране на Кристиано Бираги към Джовани Симеоне.

В 41-ата минута отново Мерет запази нулевото равенство, спасявайки великолепен удар на Сапонара от границата на наказателното поле. Ситуацията на терена не се промени и през втората част на двубоя на "Артемио Франки". Фиорентина бе по-настоятелният тим, но така и не можеше да достигне до сериозно положение за гол. В 67-ата минута Кристиано Бираги центрира остро от ъглов удар, а Херман Пецейя засече топката, която прелетя над напречния стълб на вратата зад Мерет. В 72-та минута Мануел Ладзари центрира добре към Матия Витале, който не нацели добре топката и не успя да открие резултата.

Пет минути преди края на двубоя Жил Диас засече центриране от ъглов удар, но Мерет бе на висота и изби в корнер. В заключителните минути на двубоя Фиорентина притисна съперника си дълбоко в неговата половина, но така и не достигна до попадение, поделяйки точките на "Артемио Франки" с отбора на СПАЛ.