Вихрен и "чуковете" със зрелищно реми в Сандански

Миньор изпусна да победи третия в класирането на Югозападната трета лига Вихрен, след като на два пъти повеждаше в резултата в Сандански. Двата отбора направиха зрелищно 2:2 и се понравиха на стотината зрители по трибуните.

Старши треньорът на „чуковете“ Николай Тодоров трябваше да решава куп проблеми, заради наказани и контузени футболисти, а в течение на мача трябваше да прави и принудителна смяна.
Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от катастрофата на автомагистрала „Тракия“.
Първата възможност бе в сметката на домакините, които още в 10-та секунда пропуснаха чрез Николов. В 19-та минута Миньор излезе напред в резултата. Селимински изскочи зад защитата и пусна топката покрай вратаря, бранител застигна топката на голлинията, но Лъчезар Георгиев подложи крак и даде аванс за отбора си.

Вихрен изравни 9 минути по-късно. Александър Якимов се възползва от грешка в отбраната на перничани и прати топката в долния ляв ъгъл.
В самия край на полувремето „чуковете“ изпуснаха отлична възможност. Кадифчин центрира успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Слишков да засече топката.
В 57-та минута Савов сгреши в центъра, Николов прехвърли Леонтиев, но Любо Илиев успя акробатично да предотврати сигурен гол.

Миньор отново излезе напред в резултата в 8 минути по-късно. Хубава атака започната от Балев, премина последователно през Георгиев и Милчев и бе завършена точно от Кадифчин за 1:2.
Крайният резултат 2:2 бе оформен от Янакиев в 70-та минута, когато с глава успя да изпревари Савов и Гогов при центриране отдясно.