Рапид гази в дербито на Виена (видео)

326-ото издание на австрийското дерби между Рапид (Виена) и Аустрия (Виена) завърши с разгромен успех на "зелено-белите" - 4:0. Това е най-убедителната победа на Рапид от 1981 година, когато спечели с 5:1.

Малко над 11 000 зрители изгледаха сблъсъка на "Ернст Хапел Щадион", в който символичните гостите поведоха още в 8-ата минута. Точен беше Щефан Шваб след центриране отляво и силен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В края на полуврмето Томас Мург вкара втори гол след много прецизен фалцов изстрел. През втората част Рапид продължи да се забавлява на терена. В 51-ата минута Щефан Шобесбергер излезе сам срещу вратаря и технично го преодоля, а четвъртото попадение отбеляза Гиорги Квилитая в 73-ата минута.

"Имахме ясен план как да действаме. Използвахме скоростта си и това ни донесе победата", заяви след мача старши треньорът на Рапид Горан Джуричин.

Неговият тим е трети в класирането на Бундеслигата с 52 точки, а Аустрия е с 39 и заема 6-ото място. Начело продължава да е Ред Бул (Залцбург), който съкруши Адмира Вакер с 6:2 като гост. "Червените бикове" още веднъж демонстрираха, че са в отлична форма, след като през седмицата разбиха Лацио с 4:1 и се класираха за полуфиналите в Лига Европа.

Шампионите водят с 68 точки, а втори е Щурм (Грац) с 60.

АУСТРИЯ (ВИЕНА) - РАПИД (ВИЕНА) 0:4