Андерлехт запази интригата в Белгия (видео)

Полският национал Лукаш Теодорчик се превърна в герой за Андерлехт, който победи с 1:0 Брюж в голямото дерби на белгийския футбол и завърза интригата в битката за титлата. Нападателят на домакините отбеляза единственото попадение в 52-ата минута.

Първото полувреме беше равностойно и без много интересни ситуации пред двете врати. В началото на втората част статично положение доведе до гол във вратата на Брюж. Защитниците на гостите изпуснаха Теодорчик и той се разписа с глава.

Футболистите на Брюж помислиха, че са изравнили в 81-ата минута, но попадението им беше отменено заради засада.

Брюж остава лидер в плейофите за титлата с 37 точки, Андерлехт е втори с 34, а третият Гент има 31.

АНДЕРЛЕХТ - БРЮЖ 1:0

1:0 Л. Теодорчик (52)