Порто докосва титлата след драма в края на дербито (видео)

Порто победи с 1:0 като гост шампиона Бенфика в дербито от 30-ия кръг на първенството на Португалия. Полузащитникът Ектор Ерера отбеляза единството попадение в мача в 90-ата минута. След успеха "драконите" изместиха Бенфика от върха в класирането четири кръга преди края на сезона. Тимът на Серджо Консейсао води със 76 точки, а лисабонските "орли" са втори с две по-малко.

В последните си 4 мача Порто допусна две неочаквани загуби от Пасош Ферейра и Беленензеш, като по този начин позволи на Бенфика да оглави таблицата. Дори и равенство в Лисабон щеше да е добре дошло за отбора на Руи Витория, но в самия край на редовното време силен изстрел на мексиканския национал Ерера прати топката в мрежата.
Бенфика атакуваше много разнообразно в началото и създаде няколко интересни ситуации пред вратата на Икер Касийяс, но бившият испански национал беше непробиваем. В края на полувремето Порто на свой ред беше близо до гола. Венсан Абубакар отправи силен удар извън наказателното поле и топката мина на сантиметри от гредата.

След почивката надлъгването продължи, за да се стигне до 90-ата минута и скъпоценния гол на Ерера, който може да се окаже шампионски за Порто.
Бенфика спечели титлата в Португалия в последните четири години, но вече не зависи от себе си. В оставащите кръгове Порто има сравнително лесна програма - мачове с Витория (Сетубал), Маритимо,
Фейрензе и Витория (Гимараеш), и едва ли ще позволи изненада.

Трети в Примейра лига е Спортинг (Лисабон), а четвъртото място заема Брага.