Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Български голове разпиляха Милуол U18

Три български гола осигуриха успеха на юношите до 18 години на Шефилд Уензди с 3:1 над Милуол в среща от 28-ия кръг на първенството на ПДЛ-Лигата. Преслав Боруков (роден 2000 г.) се разписа на два пъти, а един гол за "кукумявките" добави роденият през 2001-а година Ияд Хамуд.
С успеха си Шефилд Уензди U18 събра 48 точки и се придвижи на 3-о място в Северната група, но изостава на 3 от Лийдс, който е 2-и. Първите два отбора от всяка дивизия се класират за плейофите за титлата, а Лийдс е и с мач по-малко. Начело е Болтън с 57.

Гостите от Лондон изненадващо поведоха още в 5-ата минута, наказвайки грешка в защитата на домакините. В 18-ата минута обаче Преслав Боруков изравни с глава. Той сам отне топката, прати я наляво и се включи в атаката, за да получи центриране и отбележи. 5 минути по-късно домакините нанесоха удар с гол на Ияд Хамуд, който се разписа при добавка след меле от 6-7 метра.

Шефилд Уензди U18 продължи да доминира и стигна и до трети гол 5 минути преди края. Топката беше отнета от Милуол при изнасяне на топката, подадена на левия фланг, където Преслав Боруков се включи на скорост и с външен фалц я прати в мрежата - 3:1. С това попадение той има вече 8 за старшата възраст, а и 4 гола за дублиращия отбор на Уензди. Във вторник пък се разписа и за националния отбор на България при успеха с 2:1 над Армения.