Локомотив (Пловдив) изпълни първата си цел (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) си гарантира участие в битката за Европа, след като победи с 1:0 Етър (Велико Търново) в мач от третия кръг на група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. Трите точки за “смърфовете” донесе Димо Бакалов, който заби единственото попадение в сблъсъка.

Наставникът на “черно-белите” Бруно Акрапович бе заложил на схема 4-2-3-1. На вратата бе Илко Пиргов, а пред него действаха Мухамед, Везалов, Езе и Велковски. В халфовата линия бяха Банович и Буна, а пред тях Умарбаев. По крилата атакуваха Бакалов и Веселин Марчев, а на върха на нападението бе Анте Аралица.
Септември (София) - Локомотив (Пловдив)
Треньорът на “болярите” Красимир Балъков бе правил няколко промени. Под рамката на вратата бе Денис Гргич. В защита действаха Филипов, Скерлев, Гълъбов и Пашов, а в халфовата линия Мане, Сърмов и Колев. В атака бяха Батрович, Младенов и Самб Бадара.
Левски - Етър 1:1
Сблъсъкът между двата тима започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия".

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Первиз Умарбаев центрира в наказателното поле към Стивън Езе, който свали към Веселин Марчев, но атакуващият играч се размина с топката. В 20-ата минута Аласана Мане пробва късмета си от фаул, но Илко Пиргов се справи.

Малко по-късно “виолетовите” направиха отлична комбинация, която бе завършена с удар на Велко Батрович. Шутът на техничния футболист не намери oчертанията на вратата.

В рамките на 2-3 минути “смърфовете” пропуснаха две възможности. Първо Анте Аралица се опита да открие резултата, но Денис Гргич се намеси майсторски, след което и Веселин Марчев шутира, но ударът му мина на сантиметри от целта.

В края на първата част Димо Бакалов направи мощен пробив отляво, след което опита да изненада Денис Гргич, но ударът не бе достатъчно добър, за да се озове в мрежата на Етър.

Второто полувреме започна отлично за домакините. В 53-ата минута "черно-белите" изненадоха защитата на Етър. Анте Аралица се превърна в асистент за гола на Димо Бакалов, който се разписа на празна врата.

В 79-ата минута гостите претендираха за дузпа. Аласана Мане центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Георги Пашов. Крайният бранител стреля в ръката на Стивън Езе, но главният съдия не отсъди наказателен удар в полза на Етър. Секунди по-късно резервата Филип Михалевич можеше да реши всичко, но шутът му бе майсторски спасен от Денис Гргич.

До края на срещата Филип Михалевич пропусна да вкара първия си гол с черно-белия екип. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив".

В следващия кръг "смърфовете" ще гостуват на Дунав, а Етър приема Септември (София).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 1:0