Септември мина през Русе по пътя към Европа (видео)

Отборът на Септември ще се бори за място в Европа, след като победи с 2:0 Дунав в Русе в мач от третия кръг на Група “Б” на втората осмица на родния шампионат. Успехът също така означава, че столичани ще са част от родния елит и през следващия сезон. Играчите на Николай Митов стигнаха до успеха с попадения през първата част, като точен бе Крис Гади, а Михаил Милчев си отбеляза автогол.

Наставникът на гостите нямаше кадрови проблеми и разчиташе на всичко най-добро. На вратата бе Янко Георгиев, а в защита Фабиньо, Васил Добрев, Елтон дос Рейс и Иван Стоянов. В халфовата линия действаха Георги Стоичков, Иван Тилев и капитанът Борис Галчев. По двете крила Асен Чандъров и Крис Гади, а на върха на атаката - Мирослав Будинов.

Септември (София) - Локомотив (Пловдив)@@@

Треньорът на домакините Малин Орачев пък заложи под рамките на вратата на Мартин Луков. Пред него действаха Христо Попадийн отдясно, Божидар Васев отляво и Михаил Милчев и Петър Патев като централни защитници. В халфовата линия капитанът Диян Димов си пратнираше с Красимир Станоев. По крилата пък бяха Мухамаду Мустава и Бирсент Карагарен, а зад нападателя Исмаил Иса действаше Васил Шопов.

Дунав - ЦСКА-София 0:2@@@

Резултатът бе открит в 15-ата минута на срещата. Тогава при първата си опасна атака гостите стигнаха до попадение. Двойно подаване между Галчев и Гади изведе последния на чиста позиция и с премерен удар прониза Луков. Скоро тимът от София удвои преднината си. Будинов открадна една топка от Патев в наказателното поле. Последва опит за подаване, който бе засечен от Милчев в собствената му врата.

В следващите минути преди почивката "драконите" имаха две възможности да намалят резултата. Първо  Иса не успя да засече топката във вратата, след като получи отлично центриране на Васев, а след това резервата Насим Зитоуни удари гредата с бомбен шут от близо 30 метра.

През втората част на срещата темпото значително спадна и опасните ситуации пред двете врати станаха по-малко. Гостите действаха спокойно в защита и не позволиха на русенци да организират почти нищо опасно пред Георгиев. Напротив, тимът от София можеше да стигне дори и до трето попадение в края на мача, когато Луков отрази силен удар на Ишмаел Байду.

Септември - Верея@@@

Така Септевмри събра 38 точки в класирането на Група “Б” и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в подреждането, които ще дадат възможност за участие в плейофите за европейските клубни турнири. Дунав пък продължава да е в сериозна криза и вече изгуби шансове за класиране в надпреварите на Стария континент. Русенци остават с 22 точки и ще се бори за спасението си, а в края на срещата започнаха да се чуват призиви за оставка на наставника Малин Орачев.

ДУНАВ - СЕПТЕМВРИ 0:2