Депортиво Ла Коруня с важна крачка към спасението

Закъсалият в зоната на изпадащите в Примера дивисион отбор на Депортиво Ла Коруня направи важна крачка към спасението, след като победи като гост с 3:2 Атлетик Билбао в двубой от 32-ия кръг.

Гостите започнаха много силно, като само четвърт час след първия съдийски сигнал вече водеха с 2:0 с попадения на Адриан в 6-ата и 14-ата минута. Резултатът се запази до почивката, а след подновяването на играта Раул Гарсия намали. В 53-ата влезлият като резерва Боха Вале направи 3:1. Крайното 3:2 беше фиксирано от Сусаета в 71-ата минута.

С успеха воденият от легендата на Милан Кларънс Зеедорф тим събра 26 точки и се намира на пет от спасителния бряг. Атлетик Билбао върви 13-и с 39.