Интер изпусна пореден шанс в Бергамо

Отборът на Интер пропусна златен шанс да се утвърди в топ 4 в Серия А, след като завърши 0:0 при гостуването си на Аталанта в Бергамо от 32-ия кръг.

С това реми "нерадзурите" събраха 60 точки, колкото имат Рома и Лацио, които се изправят в неделната вечер в директен сблъсък помежду си. Битката за местата в топ 4 ще е изключително ожесточена до самия край, каквато се очертава и тази на върха, където Ювентус и Наполи ще определят шампиона на Апенините.

Двубоят в Бергамо започна с лек превес за домакините, които още в 5-ата минута можеха да открият резултата в своя полза. Алехандро Гомес получи добро подаване в наказателното поле, но чукна топката малко встрани от лявата греда.

Отговорът на Интер дойде в 18-ата минута. Рафиня пое топката, напредна опасно и шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от страничната греда.

Само минута по-късно Mуса Бароу нанесе страхотен удар към вратата на Интер, но стражът Семир Ханданович направи великолепно спасяване. До края на първото полувреме и двата отбора направиха по един пропуск, като за Аталанта Бароу не успя да намери вратата, а в края Иван Перишич от Интер също нямаше късмет, след като преодоля вратаря на Аталанта, но прати топката встрани от вратата.

След почивката темпото спадна, като домакините продължиха да търсят повече гола, но не стигаха до чисти положения пред вратата на Ханданович.

Най-добрата възможност за Интер се откри в 71-ата минута, когато капитанът Мауро Икарди овладя хубаво подаване на границата на наказателното поле и без суетене стреля към вратата, но топката мина високо над напречната греда. До края двата тима действаха предпазливо и така равенството се запази.