Цървена звезда удари Партизан за 3 минути и си осигури титлата

Отборът на Цървена звезда на практика си осигури титлата в Сърбия, след като победи с 2:1 вечния си съперник Партизан в 157-ото издание на дербито от 31-ия кръг на шампионата на западната ни съседка.

Звезда нанесе своя удар само за три минути между 18-ата и 21-ата, когато се разписа Неманя Радонич и Александър Пешич. “Черно-белите” успяха да върват едно попадение в осмата минута на добавеното време, като негов автор стана Огнйен Озегович от дузпа.

Дербито ще се запомни не само с трите гола, а и с множеството инциденти на терена и трибуните. С успеха Цървена звезда се откъсна на 9 точки пред Партизан шест кръга преди края и вече може да отваря шампанското.

Победата за “червено-белите” е напълно заслужена, тъй като футболистите на треньора Владан Милойевич доминираха на стадион “Райко Митич” от началото до края. Звезда можеше да води и по-убедително през първото полувреме, но шансове за гол пропиляха Радонич и Бен на два пъти.

През втората част Цървена звезда намали темпото, а на терена и извън него преобладаваха нервите, като заради инциденти на трибуните мача беше прекъснат за около 4-5 минути. В заключителните минути футболисти и на двата отбора бяха изгонени.