100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Манчестър Сити се събуди след кошмара и натупа Тотнъм

След кошмарните 10 дни, в които Манчестър Сити отпадна от Шампионската лига след две загуби от Ливърпул и допусна обрат до 2:3 срещу градския съперник Манчестър Юнайтед, отборът на Гуардиола се съвзе и показа на какво е способен. Това беше неприятна новина за Тотнъм. “Гражданите” спечелиха с 3:1 гостуването си на “Уембли”, като имаха голямо превъзходство в по-голяма част от двубоя и пропуснаха още доста добри възможности за гол.

Ман Сити напомни защо ще стане шампион на Англия и защо беше запипван от похвали през голяма част от сезона. Гостите нанесоха двоен удар в средата на първото полувреме, когато Габриел Жезус откри резултата, а малко по-късно Гюндоган от дузпа удвои аванса. Малко преди почивката Ериксен върна Тотнъм в мача след гол за 1:2 и лондончани имаха добър период в края на първата част и началото на втората. След това обаче “гражданите” отново вдигнаха темпото. Рахим Стърлинг направи няколко пропуска, но между тях успя и да отбележи един гол в 72-ата минута, който подсигури успеха на тима му.

Тимът на Гуардиола има 16 точки аванс на върха на класирането и има нужда от още една победа, за да стане шампион. Сити може и по-рано да бъде коронясан при грешки на Ман Юнайтед, който утре играе с Уест Бромич, а през седмицата с Борнемут.

Играчите на Гуардиола организираха няколко добри атаки още в началото. В четвъртата минута Давид Силва изведе Стърлинг, който вдигна топката към Сане в наказателното поле. Германецът засече красиво топката с левия крак от воле, но тя се удари в дясната греда.

Малко по-късно Стърлинг напредна през центъра и намери позиция за удар, но топката мина над вратата. При следващата атака на Сити Де Бройне отправи опасен изстрел, но и той не намери целта.

Тотнъм опита да намери играта си, но гостите определено доминираха. “Гражданите” сякаш бяха пределно мотивирани да се реваншират за резултати през последните две седмици. Превъзходството на Ман Сити от началото на двубоя бе превърнато в голове до средата на първото полувреме.

Тотнъм - Ман Сити@@@

В 22-ата минута Габриел Жезус откри резултата. Бразилецът бе намерен великолепно с дълго подаване от Компани, овладя топката и я заби покрай Лорис. Секунди по-късно нов дъл пас изведе Стърлинг сам срещу вратаря на домакините. Френският страж излезе и повали английския национал. Останаха сериозни съмнения дали нарушението е в наказателното поле, тъй като започна извън него. Съдията обаче отсъди дузпа, а Гюндоган бе точен от бялата точка и направи резултата 0:2.

Ситуацията на Тотнъм можеше да се усложни в 27-ата минута, когато Бен Дейвис влезе много остро в краката на Венсан Компани, но получи само жълт картон. Манчестър Сити продължи да има предимство, като гостите имаха сериозно превъзходство в средата на терена. Лорис успя да предотврати трети гол, след като спаси удар на Давид Силва.

Към края на полувремето “шпорите” се вдигнаха и организираха няколко добри атаки. Три минути преди почивката те успяха да се върнат в мача. Кристиан Ериксен намали на 1:2, а в тази ситуация Хари Кейн нямаше никакви претенции, че голът е негов, тъй като нападателят асистира за попадението.

След почивката отборът на Почетино изглеждаше далеч по-уверен и имаше по-голям контрол върху случващото се на терена. Домакините имаха предимство и опитваха атака след атака, но не стигаха до удари към вратата. “Гражданите” пък изглеждаха леко разколебани, като губеха битката в средата на терена и рядко стигаха до вратата на съперника.

Въпреки добрата игра на Тотнъм, интригата можеше да приключи в 64-ата минута. Тогава Габриел Жезус бе изведен сам срещу Лорис. Бразилецът напредна, но стреля много рано и много неточно, като пропиля възможността. Малко по-късно Стърлинг завърши добра атака на гостите. Той бе намерен от Давид Силва, но се забави и след рикошет топката стигна до ръцете на Лорис без да го затрудни.

Стърлинг бе в центъра на събитията няколко минути по-късно. Английският национал първо направи невероятен пропуск. След избиване на Лорис топката се озова в краката на Рахим в наказателното поле. Той финтира вратаря, след това финтира Трипиър, но в крайна сметка бранителят успя да блокира удара му. Стърлинг се реваншира до някаква степен в 72-ата минута, когато за негово успокоение най-накрая успя да прати топката в мрежата. Отново Лорис изби топката в краката му, но този път той не сбърка.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3
0:1 - Жезус (22)
0:2 - Гюндоган (25)
1:2 - Ериксен (42)
1:3 - Стърлинг (72)