Монтана отмъкна три точки от Литекс в Ловеч

Отборът на Монтана победи с 1:0 като гост Литекс в мач от 24-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато точен бе Сергей Георгиев. През първата част двата тима почти не създадоха положения пред двамата вратари, но през втората част гостите се активизираха и стигнаха до заслужени три точки.

Това бе пети успех в последните шест мача за Монтата и по този начин футболистите на Ферарио Спасов запазват надеждите си за завръщане в Първа лига. Отборът в момента заема четвърта позиция, което на три от третия Ботев (Враца). Врачани обаче са с мач по-малко, тъй като в понеделник гостуват на лидера Царско село.

Литекс от своя страна продължава да е на границата на опасната зона. “Оранжевите” са 12-и с 28 точки, като само головата разлика за момента ги задържа над опасната зона. Тимът на Струмска слава е със същия актив под чертата.